NZXT H9 Elite Mid Tower ATX Case, With Glass Side, White (CM-H91EW-01)
Veikalā - Tähesaju tee 11 atlaide
Cena
E-veikala cena var atšķirties no veikalu cena.
Bezmaksas sūtīšana
Punkti tip +212
Piegādes laiks un iespējas
  • omniva 1-3 dienas
  • itella 1-3 dienas
  • dpd 1-3 dienas
  • smartech Kuller 1-3 dienas
  • smartech shop 1-3 dienas
Garantijas periods 24 mēneši
Nomaksas
  • esto
  • esto
Produkta informācija
Produkta kods CM-H91EW-01
ean 5056547202440
Produkta apraksts
H9 Elite supports liquid cooling systems up to a size of 360 mm. The H9 Elite features a tempered glass top panel, a unique liquid cooler mount, and a built-in RGB and fan controller for lighting control. The case has room for up to ten fans. The case comes with three F-series 120 mm RGB Duo fans and one F120Q fan.
Case available separately.
Features:
  • Case type: Mid tower, steel / tempered glass
  • Internal 2.5 places: 4+2
  • Internal 3.5" slots: 2
  • Front panel connections: 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C, Headset Audio Jack
  • Additional card slots: 7
  • Maximum height of processor cooler: 165 mm
  • Maximum video card length: 435 mm
  • Maximum length of power supply: 200 mm
  • Cable management: 91 mm
  • Dimensions (H x W x D): 495 x 290 x 466 mm
  • Weight: 13.1 kg
  • Motherboard support: Mini-ITX, Micro-ATX, ATX
  • Comes with three 120mm F120 RGB Duo fans and one 120mm F120Q fan
  • Warranty: 24 months
Fan positions:
  • On the side: 3 x 120 mm
  • On the ceiling: 3 x 120 mm / 2 x 140 mm
  • At the bottom: 3 x 120 mm / 2 x 140 mm
  • Rear: 1 x 120 mm
  • Dust filters in each air intake
Liquid cooler support:
  • On the side: 360 mm
  • In the ceiling: 360 mm
  • At the base: 360 mm
  • Back: 120 mm
Technical data of the fans:
  • Model: F120Q (Case Version)
  • Speed: 1200 +/- 240 RPM
  • Airflow: 62.18 CFM
  • Static pressure: 1.05 mm - H2O
  • Noise level: 25.1 dBA
  • Connection: 3-pin
  • Model: F120 RGB Duo
  • Speed: 500 +/- 1800 RPM
  • Airflow: 48.58 CFM
  • Static pressure: 2.42 mm - H2O